O nás

Dnes žijeme modernú uponáhľanú dobu, v ktorej sa nemáme čas zastaviť. Ale čo tak pribrzdiť a na chvíľu sa zamyslieť? Životné oblasti spoločnosti napredujú k inovatívnym technológiám, čím človek rastie, ale čo raz viac sa vzďaľuje od prirodzeného prostredia matky Zeme – prírody. V oblasti zdravia sme si zaužívali medikamentózne riešenie problémov, či chirurgickým zákrokom. Pozitívum prírodnej sily je v tom, že nestráca silu ani po uplynutých rokoch, a vždy sa k nej môžeme vrátiť.

Hipoterapie DUŠIČKA sú občianskym združením, ktoré takúto prírodnú silu ponúka. Sme centrum plné mladých, zanietených ľudí a koní a pôsobíme na viacerých miestach na západnom Slovensku (viac v sekcii Ponuka). Našou víziou je pomáhať skvalitňovať život (nielen) zdravotne znevýhodneným, ale aj ponúkať možnosť stráviť čas s tým najlepším zrkadlom ľudskej duše – s koňom.

Naša webstránka však slúži dvojakému účelu. Jednak je miestom pre vás – našich klientov, na prezeranie si našej ponuky a všetkých dôležitých informácií. Zároveň je to ale miesto, na ktorom chceme ľudí vzdelávať o tom, čo je hipoterapia a aké sú jej účinky, o tom, ako má správne vyzerať a pôsobiť. Mnoho ľudí sa totiž mylne nazdáva, že ide „len“ o vozenie sa na koni. Opak je však pravdou a čiastočne si o tom môžete prečítať už v sekcii Čo je to hipoterapia?